Blog

Cover Image

Jakie są warunki dofinansowania do paneli fotowoltaicznych?

Coraz więcej Polaków budujących swoje nowe domy decyduje się na ich ogrzewanie przy pomocy odnawialnych źródeł energii. Prym wciąż wiodą panele fotowoltaiczne, których montaż dofinansowuje nasz rząd. Jak ubiegać się o dofinansowanie i jakie warunki trzeba spełnić? Opowiemy o tym w dzisiejszym wpisie.

Więcej

Cover Image

Jak panele fotowoltaiczne działają w pochmurne dni?

Panele fotowoltaiczne stały się ostatnimi czasy bardzo popularne, gdyż pozwalają na duże oszczędności na energii elektrycznej. Przetwarzają energię promieni słonecznych na prąd, który można wykorzystać do użytku domowego. Wiele osób zastanawia się jednak, czy panele fotowoltaiczne są w stanie działać w prawidłowy sposób w dni, gdy słońce nie świeci zbyt mocno.

Więcej

Cover Image

Na czym polega montaż instalacji fotowoltaicznych?

Instalacja fotowoltaiczna to świetny sposób na zmniejszenie kosztów energii elektrycznej. Jest rozwiązaniem wydajnym, a jednocześnie ekologicznym, gdyż pozyskanie prądu odbywa się dzięki naturalnie występującym promieniom słonecznym.

Więcej

Cover Image

Jak magazynować energię z fotowoltaiki?

Panele fotowoltaiczne to coraz bardziej popularne rozwiązanie, które ma na celu ochronę środowiska. Główną przyczyną rozwoju fotowoltaiki jest także potrzeba stabilizacji sieci, która ma zwiększyć swój udział w energetyce odnawialnych źródeł energii. Fotowoltaika to również sposób na oszczędzanie. Dzięki panelom można wykorzystywać energię ze słońca do zasilania domu i innych budynków, zamiast korzystania z prądu sieciowego.

Więcej

Cover Image

Jak dobrać odpowiedni wymiar paneli fotowoltaicznych?

Panele są najważniejszym elementem instalacji fotowoltaicznej. Umieszczone na dachu lub gruncie, mają za zadanie pochłaniać i przekształcać energię z promieni słonecznych w prąd, z którego można będzie korzystać w całym domu.

Więcej

Cover Image

Jak ogrzać dużą przestrzeń niewielkim kosztem?

Jednym z największych wyzwań dla właścicieli dużych powierzchni i wysokich pomieszczeń jest kwestia ogrzewania. Jego wybór wymaga doboru odpowiedniego systemu grzewczego, który będzie nie tylko komfortowy w użytku, ale także energooszczędny. Próbując ogrzać naprawdę dużą przestrzeń, warto rozważyć nagrzewnice gazowe, agregaty skraplające, układy klimatyzacji oraz pompy ciepła. Sprawdzą się między innymi w obiektach użytkowych. Jednak najważniejszą kwestią w obniżaniu kosztów ogrzewania jest prąd, który jest niezbędny do instalacji urządzeń grzewczych.

Więcej

Call Now Button
'