Fotowoltaika


Fotowoltaika pozwala na niezależność od komercyjnych dostawców prądu, nie naraża środowiska naturalnego na degradację, a jej montaż zwraca koszty inwestycji w ciągu kilku lat. Firma Bau-Technik zajmuje się sprzedażą fotowoltaiki i świadczeniem usług związanych z jej montażem oraz regulacją. Pomagamy klientom wybrać odpowiednią instalację i doradzamy, w jaki sposób z niej korzystać, by zaoszczędzić jak najwięcej środków. Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą ofertą lub mają dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu poprzez formularz na stronie. Zachęcamy też do wizyty w naszym Punkcie Obsługi Klienta w Jarocinie.

Co składa się na instalację fotowoltaiczną?

Instalacje fotowoltaiczne, zwane też elektrowniami słonecznymi składają się z wielu komponentów. Od ich odpowiedniego doboru oraz montażu zależy wydajne i bezpieczne działanie całego systemu. Głównym elementem instalacji fotowoltaicznej są panele przetwarzające energię słoneczną na elektryczną, które muszą być umieszczone pod odpowiednim kątem w miejscu najbardziej nasłonecznionym. Niezwykle istotna jest także wysoka jakość części takich jak kable czy złączki, które łączą panele z falownikiem. Elementy te powinny cechować się elastycznością oraz odpornością na wilgoć, nasłonecznienie czy skrajne temperatury.

W ramach naszych usług zajmujemy się sprzedażą pojedynczych komponentów lub całych zestawów fotowoltaicznych, a w tym m.in.:

  • paneli fotowoltaicznych,
  • falowników (inwerterów),
  • kabli solarnych,
  • zabezpieczeń,
  • konstrukcji nośnych.

W naszym asortymencie znajdują się zestawy o zróżnicowanej mocy. Największe z nich mają wydajność wynoszącą 5kWp, która gwarantuje uzyskanie niemal 5000 kWh energii elektrycznej w ciągu roku.
Nasze zestawy możecie Państwo wykorzystać zarówno na dachach firm czy zakładów produkcyjnych, które potrzebują dużych ilości energii, jak i w domkach działkowych, które potrzebują dostępu do prądu jedynie w sezonie.

Tania energia ze słońca

Technologia fotowoltaiczna zaczęła rozwijać się już w XIX wieku. Jej rozwój zapoczątkowało odkrycie tzw. zjawiska fotowoltaicznego, które uzmysłowiło naukowcom, że niektóre materiały mogą pochłaniać energię pochodzącą ze słońca.

Po kilkudziesięciu latach pracy nad zjawiskiem fotowoltaicznym opracowano pierwsze urządzenia, które były w stanie wygenerować prąd bez dostępu do sieci elektrycznej. Znaczna oszczędność i niezależność od dostawców prądu sprawiły, że tanią energią ze słońca szybko zainteresowało się wielu inwestorów.

Rozkwit tej technologii nastąpił w II połowie XX wieku. Wtedy na masową skalę zaczęto produkcję pierwszych modułów fotowoltaicznych. Dziś na ulicach wielu europejskich oraz amerykańskich miast coraz częściej można dostrzec panele, które zasilają kluczowe elementy infrastruktury miejskiej.

Jakie są koszty instalacji fotowoltaicznej?

Instalacja fotowoltaiczna o mocy około 5kW kosztuje w granicach 25 tysięcy złotych. Kwotę tą można jednak łatwo zmniejszyć nawet o kilka tysięcy! Wystarczy skorzystać z programu dofinansowania „Mój prąd” oraz z ulgi termomodernizacyjnej, która wynosi 17%. W ten sposób cenę końcową można zatem zbić do 17 tysięcy.

Po uwzględnieniu obecnych opłat na energię zwrotu z inwestycji można spodziewać się już po 5 latach. W zależności od wzrostu mocy cena za kWp maleje nawet do 3500 zł/kWp.

Zobacz przykładowe realizacje


Fotowoltaika
Fotowoltaika
Fotowoltaika
Fotowoltaika
Bau-Technik

Bau-Technik - Gwarancja jakości

Dlaczego my?

nasza oferta dopasowana jest do Państwa oczekiwań. Do naszych zleceń podchodzimy profesjonalnie i rzetelnie!

Wykwalifikowana kadra

Nasza kadra to wykwalifgikowany zespół ekspertów.

Zlecenie na czas

Wykonujemy nasze zlecenia zgodnie z założonym harmonogramem czasowym.

Złóż ofertę
Bau-Technik
Bau-Technik
Bau-Technik
Fotowoltaika
  • Oferta: Fotowoltaika
Dział: Obsługa klienta

Fotowoltaika w Twoim domu!

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

    Call Now Button